Yemek Listesi  /  Atatürk Köşesi Başvuru Formları

Anadolu Lisesi

Kendini konumlandırma dönemi olarak nitelendirdiğimiz temel lise bölümünde temel hedefimiz öğrencilerimizin içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkartmalarını ve gelişmelerini sağlayan, yeniliklere, değişimlere ve eleştirel düşüncelere açık olmalarını, takım haline çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerilerini kazanmalarını sağlamaktır.

Her öğrencinin yetkinlikleri ve gelişime açık alanlarıyla ilgili Rehberlik Birimimiz 9. ve 10. sınıflardaki öğrencilerimize kendi yetenek ve kabiliyetlerine göre çalışma alanlarına yönlendirmektedir.

Bilişim Atölyeleri ile Algoritmik Düşünce

Alanlarına göre edindikleri bilgi birikimini uygulamaya dökmeleri ve başarabilme hazzını tatmalarını amaçladığımız programımızda her detayı ‘gelişme’ esası üzerine kurarken bilişim ve algoritmit düşünce atölyeleri ile öğrencilerimizin algoritmik düşünce yapısı geliştirmelerini ve bu konuyla ilgili robotik çalışmalar yapmalarını sağlıyoruz.

Rehberlik Servisimiz

Öğrencilerimizin yetkinlikleri ve gelişime açık alanlarıyla ilgili Rehberlik Birimimiz 9. ve 10. sınıflardaki öğrencilerimize yetenek ve kabiliyetlerine göre çalışma alanlarına yönlendirmektedir. Böylece birey olmanın getirdiği görev ve sorumluluk bilincini aşılayarak öğrencilerimizin hem sevdiği hem de becerilerini doğru kullandığı alanlarda akademik açıdan yetkin ve farkındalığı yüksek bireyler olurken hayat boyu başarının ortaya çıkacağına inanıyoruz.

Sohbeti aç
Yardım ister misiniz?
Birey Koleji WhatsApp Destek
Merhaba
Anadolu Lisesi - Erdemli Birey Koleji ile ilgili bilgi almak ister misiniz?